Yaşam

15 yıldır ‘izinli’ olan adam, maaşına zam yapılmadığı için işyerine dava açtı

ABD teknoloji devi olarak bilinen bir şirkette kıdemli BT sorumlusu olarak çalışmak Ian Clifford,sağlık sorunları nedeniyle 2008 yılında hastalık izninde Sol. 2013’e kadar hastalık iznindeBT görevlisi 2013 yılında tıbbi açıdan tamamen emekli oldu. IBM, Clifford’un kovulmasını önlemek için şirketin sunduğu avantajlardan birini kullandı. ‘engelli planı’ ‘ uzlaşma anlaşmasına dahil edildi. Aktarılan bilgiye göre Clifford, iş zorunluluğu olmayan bir çalışan olarakfirmadan maaş alınmaya devam edildi, ancak çalışmaksol.

Anlaşmaya göre şirket karının dörtte üçünü maaş olarak ödeyecek. 65 yaşına kadar Clifford vermeye devam edecek. Bu sayede çalışan Yıllık 54 bin lira ödeme almaya devam ediyor. Clifford’un alacağı toplam para: 1,5 milyon £Olarak belirtiliyor.

Ancak belirtildiği gibi, Cliffordson 10 yıldır maaş artışı yokDurumdan memnun olmadığı için Şubat 2022’de patronu IBM’e gitti. ‘Engellilere yönelik ayrımcılık’ Bu sebeple dava açtı. Davanın nedeni ise şirketin 2013 yılından bu yana Clifford’a sahip olması. Maaşını asla artırmadıbu değil Enflasyon arttıkça maaşınız boşa gidiyorGittiği açıklandı.

Mahkeme konuyu tartıştıktan sonra şu ifadelere yer verildi: yargıç, durumsal “Maaş zammı yalnızca aktif çalışanlar alabilir. Ancak aktif olmayan çalışanın böyle bir hakkı yoktur. Ayrıca iddiada şirketin engelli kişilere karşı ayrımcılık yaptığı iddia edilirken, şirket aslında engelli kişilere karşı ayrımcılık yapmıyor. Çünkü sadece plandan engelli insanlar bundan faydalanabilir. Ödenen bedelin cömert olmaması ile engellilere yönelik ayrımcılık arasında fark var. “Yıllık 50.000 £’un değeri 30 yılda yarıya düşse bile bu hala çok değerli bir avantaj.”dedi.

Sonuç olarak Clifford’un herhangi bir maaş artışı almayacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu