Haber

AK Parti’nin Büyükşehir Adayı Sami Er seçim kampanyasına devam ediyor

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, “Malatya’nın yeniden canlanması için elimizi değil yüreğimizi sorumluluğun altına koyacağız. İşimiz ve gücümüz Malatya olacaktır.”

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, seçim gezileri kapsamında Battalgazi ilçesinde düzenlenen ‘Çöşnük Gençlik Buluşması’ programına katıldı. Onunla birlikte AK Parti Battalgazi Belediye Başkanı Adayı Av. Bayram Taşkın ve İlçe Başkanı Basri Kahveci ile programa katılan Er’i gençler coşkuyla karşıladı.

Yoğun katılımın olduğu programda konuşan AK Parti Battalgazi Belediye Başkanı Adayı Av. Bayram Taşkın, AK Parti’nin gençlere en çok destek veren ve gençlerin en çok destek verdiği parti olduğunu belirterek, “Gençliğin enerjisi bir başka güzel şey. 31 Mart’tan sonra Battalgazi Belediyesi de hizmete girecek. Gençler Belediyesi.”

Battalgazi’nin her seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye rekor oyla destek verdiğini belirten Taşkın, bu seçimde de aynı şevk ve kararlılıkla sandıktan rekor oyla çıkacaklarını söyledi.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi Lider Adayı Sami Er, burada yaptığı konuşmada, şehrin sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve iş insanlarıyla bir araya gelerek herkesin tecrübesinden yararlanacaklarını ve istişare kültürüyle yönetim yöntemini geliştireceklerini söyledi. Göreve geldikten sonra öncelikli gündemlerinin sarsıntı olacağını belirten Er, “Vatandaşlarımız son konutlarına ulaşana, esnaflarımız son işyerlerine ulaşana kadar durmak yok diyoruz. Bunları yaparken aynı zamanda kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm ve güçlendirme projeleri.Bu konuda “Üniversitelerimizle ortak bilimsel danışma kurulu kurarak bu konuda çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

Göreve geldiklerinde adil olacaklarını ve herkese eşit davranacaklarının altını çizen Sami Er, “Biz Cumhurbaşkanımızın adayıyız, biz Malatya halkıyız. Bütün Malatyalılar bizim canımızdır. Biz herkesin belediye başkanı olacağız.” Kimseyi birbirinden ayırmıyoruz. Malatya’yı yeniden canlandırmak için elimizi değil kalbimizi taşıyoruz.” Bunu kontrolümüz altına alacağız. İşimiz ve gücümüz Malatya olacak. Diğer partilerden de oy isteyeceğiz. Malatya, AK Partimize, Cumhurbaşkanımıza her zaman vefa gösterdi, bizi asla yarı yolda bırakmadı. Vefasını her zaman göstermiştir, bu seçimde de bu desteği vereceğinden şüphemiz yoktur. 31 Mart’ta “İnşallah tarihin rekor oyununa kavuşuruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı adayı Er, “Bir gencin ‘Spor alanında ne yapacaksınız?’ diye sorması üzerine, ‘Göreve geldiğimizde Allah’ın izniyle Gençlik ve Spor Müdürlüğü veya daire başkanlığı kuracağız. Gençlerimizi yakından ilgilendiren birçok projemiz var.’

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit ve İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ile birlikte Bostanbaşı Mahallesi’nde düzenlenen toplu konut toplantısına katıldı.

Burada ilk konuşmacıyı AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “İnşallah 31 Mart’ta sandık başına giderek Yeşilyurt’umuzun ve Malatya’mızın geleceği için oy kullanacağız. Bu süreci değerlendireceğinizi düşünüyorum. çok iyi. Yerel seçimin dinamikleri farklı, genel seçim çok farklı. Sizden ricam adayları teraziye koyalım. Tartalım. “Elinizi vicdanınıza koyun, bunu kim yapacak düşünün.” iyi çalışın ve ona göre oy verin. Bu karşılaştırmayı yaptığınızda AK Parti’nin adaylarının diğer adaylara göre çok daha uygun olduğunu göreceksiniz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Malatya’nın eskisinden daha iyi şartlara getirilmesi için büyük çaba harcayacaklarını belirterek, “6 Şubat depremiyle Malatya’mız sarsıldı. 11 ili kapsayan bu afet en çok 4 ilimizi etkiledi. Bunlardan en çok etkilenen ise Malatya oldu.” “Hasar gören ikinci vilayetimiz oldu. Özellikle çarşımızın çökmesi kentte moral ve motivasyon kaybına neden oldu. Bu nedenle öncelikle çarşımızın bir an önce restore edilmesi için çok çalışacağız” dedi. . -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu