Ekonomi

Bernstein: “Stabilcoin piyasası 5 yıl içinde yaklaşık 3 trilyon dolar olacak”

Borsacı Bernstein tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir araştırma raporuna göre, stablecoin piyasası bugün 125 milyar dolardan önümüzdeki beş yıl içinde 2,8 trilyon dolara ulaşacak.

Rapor, tüketici platformlarıyla entegrasyonun, sabit paralar için bir büyüme çılgınlığına yol açacağını ve böylece kullanıcıları kripto platformlarının ötesine geçen pazara ve dağıtımlara çekeceğini belirtiyor.

Gautam Çhuganiliderliğindeki analistler, “Küresel finans ve tüketici platformlarının işbirliği içinde istikrarlı paralar çıkarmasını ve bunun sonucunda önemli bir büyüme sağlamasını bekliyoruz.”söz konusu.

Bu hafta ödeme devi PayPal ( PYPL ), dolara sabitlenmiş PayPal USD’yi (PYUSD) tanıtarak kripto pazarına girişini duyurdu. Bu gelişme büyük finans şirketleri arasında bir ilk olacak. EthereumTemel belirteç önce PayPal’da, ardından Venmo’da satılacak ve dolar ile değiştirilebilecek.

Bernstein raporuna göre, stablecoin’ler, Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde “hiper hızlı finansal mutabakat katmanları” (katman-2 veya merkezi tüketici platformları) tarafından desteklenecek.

“Düzenlenmiş ve topraklanmış sabit paralar” büyümeye öncülük edecek.

“Politik stablecoin düzenlemeleri kriptodan daha fazla destek alıyor.”Rapor, Singapur, Hong Kong ve Japonya da dahil olmak üzere birçok yargı bölgesinin stabilcoin ve CBDC alanlarında pilot projeler başlattığını belirtiyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu