Haber

Beşiktaş Belediyesi’nden ‘rüşvet’ soruşturmasına ilişkin açıklama

Beşiktaş Belediyesi, “kâr amaçlı suç örgütü kurma, rüşvet, gasp” suçlarından yürütülen soruşturmanın 2014-2018 yılları arasındaki devirleri kapsadığını ve belediyenin mevcut yönetimiyle hiçbir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, bazı yayın organlarında “Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon” başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu haber 2014-2018 yılları arasında başlayan bir sürece ilişkin olup belediyemizin mevcut yönetimi ile ilgisi yoktur. Belediyemizin tüm yönetici ve birimleri görev başındadır. Beşiktaşlılara hizmet vermeye devam etmektedir. kanunlara, mevzuata ve kanunlara uygun olarak.” söylendi.

Operasyonda 16 zanlı gözaltına alındı

Beşiktaş Belediyesi’ne yönelik “rant amaçlı suç örgütü kurmak, rüşvet, gasp” kabahatleriyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Treasuredar, eski genel başkan yardımcıları Hüseyin Avni Sipahi ve Rıfat Örnek’in de bulunduğu 17 sanık, tutuklandı. ve emniyet müdürü Selçuk Bartınlı gözaltına alındı. karar verilmişti.

İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından İstanbul merkezli Çanakkale, Ankara ve Ordu’da belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 16 kişi yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu