Haber

Beyoğlu’ndaki saldırıyı gerçekleştiren teröristin Küçükçekmece’ye gidişi kamerada

Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashır’ın olay sonrası taksiyle Esenler’e gelmesi ve oradan başka bir araçla Küçükçekmece’ye gerçek yola çıkmasına ilişkin yeni imgelere ulaşıldı.

Alınan bilgiye nazaran, İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin yaralandığı akına ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında, bombalı saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashır’ın İstiklal Caddesi’ndeki atak sonrası bindiği taksiyle Esenler’e geldiği ve oradan bir otomobille Küçükçekmece’ye yanlışsız yola çıktığı anlar güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Görüntülerde, taarruzun olduğu sıralarda Esenler’deki Çinçindere Caddesi’nde bir arabası park eden Ahmed Jarkas’ın beklemeye başlaması ve saat 17.30 sıralarında terörist Albashır’ın taksiden indiği anlar yer alıyor.

Bir mühlet kaldırımda yürüyen ve saat 17.37’de tutuklu sanık Jarkas ile park halindeki araba önünde buluşan Albashır’ın, daha sonra araçla Küçükçekmece’ye yanlışsız hareket etmesi de manzaralarda yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu