Ekonomi

Bitcoin neden aniden çöktü? miting bitti mi

Investing.com – Pazartesi günü haftaya düşük bir seviyede başladı bitcoinSalı günü kayıplarını tersine çevirdi, ancak satıcılar Çarşamba günü kontrolü yeniden ele aldı ve kripto para birimini sabah erken işlemlerde yaklaşık 30.400 dolardan dün geceki prestijine göre 28.645 dolara düşürdü.

Bu Perşembe sabahı, BTC/USD24 saatte %4,4 ve bir haftada %3,5 düşüşle 28.975 dolara geriledi.

Düşen tek kripto para birimi Bitcoin değil. EthereumMadeni para ayrıca 2.000 $ seviyesinin altında keskin bir düzeltme yaptı ve 24 saat içinde yaklaşık %7 düştü.

Bitcoin Çarşamba günü neden düştü?

Kripto para birimlerindeki keskin düşüşü açıklamak için bazı analistler, dün sabah İngiltere’de beklenenin üzerinde enflasyon sürprizine işaret ettiler; düşündük.

Fed’in faiz artırımına ilişkin beklentilerin arttığı da bir gerçek; Investing.com Faiz Aracına göre, Mayıs başında %0,25’lik bir oran artışı olasılığı %85,2 (önceki gün %80,9’dan), ardından Haziran’da benzer bir oran artışı %28,03 (önceki gün %23’ten) gün).

Bununla birlikte, İngiltere enflasyon verileri sabah 8’de açıklandığı ve BTC’deki dünkü düşüşün çoğu sabah 10-11 arasında gerçekleştiği için zamanlamanın eşleşmediğini de belirtmekte fayda var.

Diğer gözlemciler, SEC Lideri Gensler’in ABD Kongresi’ne yaptığı açıklamaların ardından kripto düzenleme telaşını suçladı. Düzenleyici, dijital varlıklar konusundaki tutumunu değiştirmedi ve menkul kıymetler düzenlemelerine tabi olmaları gerektiğine inanıyor (bu düzenlemeler neredeyse bir asırlık olsa bile…).

Son olarak, blockchain verilerinin, kriptonun Binance’te düşüşe geçmesinden kısa bir süre önce gönderilen 16.000 BTC’lik bir satış emrini ortaya çıkardığını belirtmekte fayda var.

BTC/USD’de izlenecek teknik seviyeler

Grafik açısından bakıldığında, Çarşamba günü Bitcoin’de 30.000 $ ve 29.000 $’ın altındaki kırılmalar düşüş uyarıları.

Bununla birlikte, grafikteki yeşil kanalın gösterdiği gibi, günlük grafikte bir yükseliş trendini onaylamak hala mümkün. 28.500 doların altında bir kırılma, bu aralığa meydan okuyacak ve 28.000 dolara kapıyı açacak.

Bir sonraki takviye bölgesi 27.000 $ seviyesi, 50 günlük hareketli ortalama 26.714 $ ve önceki aralığın alt kısmı 26.500 $ olacak. Bu seviyenin altında, Bitcoin’in günlük eğilimi düşüş eğilimi olarak kabul edilebilir.

Artan yönde, yalnızca 30.000 doların üzerinde bir getiri, BTC’nin kısa vadeli olumsuz profilini tersine çevirebilir. Bundan sonra, 31.000$ bölgesi bir sonraki potansiyel çılgınlık olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu