Haber

Çocuklar, deprem bölgesine gönderdikleri notlarla akranlarını teselli ediyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından çocuklar bölgeye gönderdikleri notlarla depremzedeleri teselli etmeye çalışıyor.

Kahramanmaraş’ın Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olmak üzere 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından irili ufaklı vatandaşlar deprem bölgesine yardıma devam ediyor.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz koordinasyonunda Adıyaman’ın Besni ilçesine gönderilen yardım kolilerinden çıkan çocukların notları yürekleri ısıttı.

Notlardan birinde “Merhaba ben Belinay Su. 9 yaşındayım. Umarım soğuktan ve çadırlardan kurtulursunuz. Umarım evleriniz yapılır. Bu depremden çok etkilendim.” kelime yer aldı.

Başka bir çocuk ise notuna, “Depremi yaşayan kardeşlerime mektup. Ben Muharrem Arslan. 10 yaşındayım. Depremde yaralananlara yardım, ölenlere rahmet eyle. Ben bütün gücümü verdim. Yardım için para. Tokat’ın Çakmak köyünden gönderiyorum. Sizin için çok üzgünüm. Hepiniz için çok üzgünüm. “Sizi seviyorum. Büyüklerimin ellerinden öperim. Allah böyle bir acıyı bir daha göstermesin. Deprem haberini görünce çok üzüldüm.” diye yazdı.

Kırklareli’de yaşayan 12 yaşındaki Masal, “Merhaba dostlarım. Orada zor durumda olduğunuzu biliyorum. Umarım gönderdiklerim işinize yarar. En az bizim kadar üzüldük. sen kendine dikkat etmeye çalış elbet herşey çok güzel olacak dualarımız ve kalbimiz seninle çok mutlu olmaya çalış seni seviyoruz terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu