Yaşam

Çorlu Belediyesi: Burs Ödemeleri Başlıyor

“Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında yapılan müracaatların akabinde karşılıksız burs almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine ilişkin bursların ödemeleri, bu yılki kazanılan haklar ile birlikte yapılacak.

Ödemeler Geçmişe Dönük Olarak Yapılacak

Çorlu’da ikamet eden muhtaçlık sahibi üniversite öğrencilerine yönelik olarak 2021 yılında hayata geçirilen “Çorlu’nun Filizleri” projesinde “Yükseköğrenim Burs Yardımı” alan öğrenci sayısı ve burs bedeli konusunda yapılan artışın ardından ödemeler başlıyor. Bu yıl 80 öğrenciye 9 ay boyunca aylık 800 TL karşılıksız burs ödemesi yapılacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üzerinden yapılan ödemeler, geçmişe dönük olarak öğrencilerin hesaplarına yatırılacak.

“Burs Alan Öğrenci Sayısı ve Ödeme Ölçüsünü Artırdık”

Bursların Çorlu Atatürk Evi’nden elde edilen gelir ve belediye bütçesinden aktarılan kaynakla sağlandığını ifade ederek konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, eylül ayı meclis toplantısında alınan kararın ardından burs alan öğrenci sayısı ve burs miktarında artışa gittiklerini hatırlatarak, “2022 yılı Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda belediye meclis üyelerimizin oy birliğiyle aldığı karar kapsamında “Çorlu’nun Filizleri” projesinde evvelki yıl 50 olan öğrenci sayısını 80’e, 500 TL olan burs bedelini ise 800 TL’ye yükseltmiştik. Başta meclis üyelerimiz olmak üzere emeği geçen herkese katkıları için tekrar teşekkür ederim.

“53 Yeni Öğrenci Burs Alacak”

Belediyemiz tarafından Çorlu’nun Filizleri projesi kapsamında 2021-2022 eğitim yılında “Yükseköğrenim Burs Yardımı”ndan faydalanan 50 öğrencimizden 27’si burs yardımı almaya devam ediyor. 2022-2023 eğitim yılında “Yükseköğrenim Burs Yardımı” almak için 103 öğrenci ve ailesi müracaatta bulunurken Toplumsal Yardım Yönetmeliği ve Yüksek Tahsil Burs Yardımı Uygulama Yönergesi çerçevesinde belediye meclisimiz bünyesinde oluşturulan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komitesi tarafından yapılan kıymetlendirme sonucunda 53 öğrencinin başvurusu kabul edilerek yardım almaya hak kazanmışlardır. Burs yardımı ödemeleri, daha evvel olduğu üzere 9 ay boyunca Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üzerinden gerçekleştirilecektir.

“Her Şey Çocuklarımız İçin”

Onlar Çorlu’nun güzel çocukları, onlar geleceğimiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yarınlarımızı inşa edecek olan “Çorlu’nun Filizleri”ne eğitim hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum. Onlara güveniyor ve bir nebze de olsa dayanak olabilmekten ötürü büyük memnunluk duyuyorum. Umarım onları gelecekte çok hoş yerlerde görme imkanımız olur. Her şey çocuklarımız için…” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu