Haber

Davutoğlu: “Kendi Grubunu Bile Toplayamaz Durumunu Gösteren Bir Başkan, Altı Liderin Ortak Çalışma Kültürünü Sergiliyor…

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’li milletvekillerine yönelik sözlerini değerlendirdi, “Dün Genel Kurul’da olduğu gibi milletvekillerimin sandıkta arkadaşları olmasaydı, bu millet size hakkını vermez.” Davutoğlu, “Kendi kümesini bile toparlayamayan bir genel lider, altı başkanın ekipleriyle sergilediği işbirlikçi çalışma kültürü ve disiplinini anlayamaz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan parti grup toplantısında, Meclis Genel Kurulu çalışmalarına katılmayan AKP’li milletvekillerine; “Dünkü Genel Kurul’da sandıkta milletvekillerimin arkadaşları olmasa. Bu millet size hakkını vermez. Gelmeyen olursa ben onlara hakkımı vermem. Çünkü bu Sıradan bir olay değil, sen milletvekili adayı olursan arkadaşın burada görevini hakkıyla yerine getirir, dedi ki: “Görevini hakkıyla yerine getirmezsen bu millet sana hakkını helal etmez. Aldığın maaşlar haramdır, haramdır. Bunu böyle bilin.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın bu sözlerini değerlendirdi. Davutoğlu’nun sosyal medya mesajı şöyle:

“Erdoğan, nitelik ve kişiliğe sahip ekiplerden, alınamayan meclis kümesine düştünüz. Kendi kümesini bile toparlayamayan bir genel lider, altı cumhurbaşkanının kendi grupları ile sergilediği ortak çalışma kültürü ve disiplinini anlayamaz. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu