Haber

Depremde çöken ev hayatta kaldı, Antalya’da kaldığı ev sular altında kaldı.

Depremde çöken ev hayatta kaldı, Antalya’da kaldığı ev sular altında kaldı.

Antalya’da kızını ziyarete gelen yüzde 90 engelli yaşlı kadın, yağmur suyu altında kalan evden komşuları tarafından kurtarıldı.

75 yaşındaki Şengül Teyze: “Orada her şey mahvoldu, kızımın evine geldim, sular altında kaldı. Canımızı zor kurtardık.”

Yaşlı kadından Zeynep Cankılınç: “Annem depremzedeydi, ona bakayım diye buraya getirdim. Depremden sağ kurtuldu ama burada sele kapıldı.”

ANTALYA – Hatay’daki depremde evi yıkıldıktan sonra Antalya’da kızının yanına gelen yüzde 90 engelli 75 yaşındaki yaşlı kadın, kızının bodrum katındaki evini su basması sonucu komşularının yardımıyla kurtarıldı. Bütün eşyalarının sular altında kaldığını, kendisinin ve kızının artık kalacak yeri kalmadığını belirten yaşlı kadın, “Orada her şey yıkıldı, kızımın yanına geldim, ev sular altında kaldı. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Hiçbir eşya kullanılamaz durumda. Zar zor canımızı kurtardık.” ” söz konusu.

Antalya’da dün gece başlayan ve etkisini aralıksız sürdüren yağmur, kentte çok sayıda vatandaşın evini sular altında bıraktı. Özellikle müstakil evlerin ve apartmanların zemin ve bodrum katlarında yaşayanların evleri yağmur sularıyla doldu. Vatandaşlar eşyalarını kurtaramazken canlarını kurtarmak için üst kattaki komşulara sığındı.

Kızının yanına geldi ve evini su bastı.

Bu vatandaşlardan biri de Kepez ilçesi Gazi Mahallesi 6545 sokaktaki 4 katlı apartmanın bodrum katında yaşayan yüzde 90 engelli 75 yaşındaki Şengül Cankılınç, evinin engelli olması nedeniyle kızı Zeynep Cankılınç’ın yanına geldi. Hatay’daki depremde yıkılmış ve kalacak yeri kalmamıştı. Gece saatlerinde evi sular altında kalan Cankılınç ailesi, apartman sakinlerinden yardım istedi. Komşular yaşlı kadını üst kata çıkarırken, Zeynep Cankılınç, çocukları ve torunu da peşinden dışarı çıktı. Evleri kullanılamaz hale gelen ve tüm eşyaları sular altında kalan Çankılınç ailesi, süresiz olarak komşularının yanına sığındı.

“Hayatımızı zar zor kurtardık”

Sel sırasında canlarını zor kurtardıklarını belirten Şengül Cankılınç, “Hatay’dan geldim. Depremden geldim. Orada her şey yıkıldı, kızımın yanına geldim, ev sular altında kaldı. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Biz Ne yapacağımı bilmiyorum. Hiçbir eşya kullanılabilir durumda değil. İşimiz çok zor.” “Kurtardık” dedi.

“Depremden kurtuldu ama burada sele kapıldı”

Yaşlı kadının kızı Zeynep Cankılınç ise şunları söyledi:

“Gece 03.30 sıralarında önce pencereden, sonra kapıdan su girdi. Komşular annemi üst kata çıkardı, ben de arkadaşlarından komşulara koştum. Annem depremzedeydi, ona bakması için buraya getirdim. Depremden sağ kurtuldu ama burada sele kapıldı. Artık ona nasıl bakacağımı bilmiyorum. Durumumuz belli, herkes “Eşyalarımız sular altında kaldı, kalacak yerimiz yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu