Haber

DEVA Partili Ekmen “Eylem Planı”nı açıkladı: Yerel seçimlerin yol haritası hazır

Türkiye’nin gözü 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Yerel Yönetimler Genel Seçimleri’nde. Yerel seçimlere sayılı günler kala partilerin izleyeceği yol haritaları netleşmeye başladı. Partiler birbiri ardına adaylarını açıklamaya devam ediyor. İttifak kapılarını kapatıp kendi listesiyle seçime gireceklerini açıklayan DEVA Partisi, yerel seçimler için çalışmalara başladı.

DEVA PARTİSİ’NDEN “YEREL YÖNETİMLER VE ŞEHİRLEŞME EYLEM PLANI”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, yerel seçimlerde izleyecekleri yol haritasına ilişkin değerli açıklamalarda bulundu. Emin Ekmen, adayları belirlerken hangi kriterleri dikkate aldıklarını anlatarak belediye kültürüne dikkat çekti. Ekmen, “Talip olduğu kişi oy“Yerel bölgeyi iyi tanıyan, iyi tanınan, yerel sorunlara hakim, cana yakın bir aday olmalı” dedi.

“ÖNEMLİ ÖNEMİ VAR”

İktidara talip gibi hareket ettiklerini belirten Ekmen, birçok alanda “Eylem Planları”nın bulunduğunu ifade etti. Ekmen, özellikle “Yerel Yönetimler ve Kentleşme Eylem Planı”na dikkat çekti. Ekmen, adayların ister Ankara, İstanbul gibi büyükşehirler olsun, ister küçük ölçekli belediyeler olsun, bu Eylem Planı’ndan vazgeçmeyeceklerini belirtti. Ekmen, “Parti olarak, ülke kaynaklarının yerinde, verimli ve etkin kullanılması, demokratik temsilin geliştirilmesi ve demokrasi kültürünün derinleşmesi açısından Yerel Yönetimlerin kilit öneme sahip olduğuna inanıyoruz.” söz konusu.

ŞEFFAF, ETKİN VE KATILIMCI BİR YÖNETİM İLKE OLARAK BELİRLENMİŞTİR

Ekmen, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi açıdan güçlenerek yoluna devam etmesi için hayata geçirilecek Eylem Planı’nın şeffaf, aktif ve katılımcı yönetim unsurunu içeren belediyecilik anlayışını şöyle tanımladı:

“DEVA Belediyesi; temiz, yolsuzluklardan uzak, yasalara saygılı, şeffaf, denetlenebilir, hesap verebilir, katılımcı, geri bildirime açık, erişilebilir, kimse ayrımcılığı yapmayan, kaynakları etkin, ekonomik ve verimli kullanan, dijital ve yeşil dönüşümü başarmış, insandır” “Çevreye duyarlı, sosyal hizmet ve desteklere önem veren belediye demektir.”

DEVA PARTİSİ’NDEN İSTANBUL VE ANKARA İÇİN SEÇİM KARARI

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen Haberler.com stüdyosunda Haberler

AK PARTİ İLE İŞBİRLİĞİ OLACAK MI?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediyesi hakkında konuşan Ekmen, “Ulaşım, altyapı ve depreme hazırlık açısından en iyi değerlendirmeyi İstanbul’da yaşayanlar yapacaktır.” Ekmen ise “İmamoğlu’nun çekirdekle ve çekirdeğe en yakın seçmen grubuyla bağının arttığını düşünüyorum” dedi. AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum’un doğru aday olmadığını söyleyen Ekmen, Kurum’un İstanbul’a hizmet anlamında iz bırakacak hiçbir şey yapmadığını söyledi. Ekmen, seçimin sürprizinin DEVA Partisi olacağını belirtti. “AK Parti ile işbirliği var mı?” Soruyu yanıtlayan Ekmen, “AK Parti’ye oy veren birçok seçmenin bu seçimde DEVA Partisi’ne yöneleceğine dair güçlü işaretler var.”

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu