Haber

FETÖ’nün ‘ev ablası’ olduğu iddia edilen sanık hakkında Adana’da dava açıldı

Adana’da, FETÖ’nün “ev ablası” olduğu iddia edilen sanık hakkında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. .

Hakkında adli kontrol tedbiri uygulanan CY hakkında savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. FETÖ’nün “ev ablası” olduğu iddia edilen CY hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep eden hazırlanan iddianame, Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen tanık ED’nin ifadelerine yer verildi.

CY ile örgüte ilişkin konutta sohbet toplantılarına katıldıklarını belirten tanık ED, “FETÖ’ye bağlı bir evde kalıyorduk. Bu evde örgüt elebaşına ait kitaplar okutuluyordu. Sürekli olarak o örgüte ait.” örgütün elebaşının kitaplarını okumamızı istedi. Sanık örgütte ‘ev ablası’ olarak çalışıyordu.” İfadelerini kullandı.

İddianamede, CY’nin örgüt üyeliği nedeniyle hakkında dava açılan kişilerle temasının belirlendiği ve örgütün düzenlediği yurt dışı gezisine katıldığı belirtildi.

Sanık, örgütün “özel imamları”nın talimatıyla hareket etmiş, örgüt yurduna davet ettiği öğrencileri üniversiteden mezun olduktan sonra takip etmiş, örgütsel görüşmeler düzenlemiş, KHK ile kapatılan yurtta müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır. ByLock programını kullanan, kurumsal yazışmalarda adı geçen ve “evin ablası” olarak nitelendirilen bir kuruluştu. FETÖ ile ilgili evlerin ihtiyaçlarını karşıladığı belirtilerek, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Sanık CY, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

sahinbey-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu