Haber

İran Devrim Muhafızları: Suriye ve Irak’taki hedefleri 24 füzeyle vurduk

Tasnim Haber Ajansı’nın haberine göre İran Devrim Muhafızları’ndan konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Suriye’nin İdlib kentine Huzistan’dan 4 adet orta menzilli Hayber Şiken füzesi, Kermanşah’tan 4 balistik füze ve Kuzey Irak’ın Erbil kentine 7 balistik füzenin ateşlendiği belirtildi. Doğu Azerbaycan.

Açıklamada, Suriye’nin farklı bölgelerine çeşitli özelliklerde 9 füzenin ateşlendiği belirtildi.

Irak’ın Erbil kentindeki füze saldırılarıyla ilgili haberlerin ardından İran Devrim Muhafızları, bölgedeki İran karşıtı terör gruplarının ve casusların karargâhlarını balistik füzelerle vurduğunu duyurdu.

Devrim Muhafızları Ordusu konuya ilişkin ikinci yazılı açıklamasında şunları söyledi: Başta IŞİD terör örgütü olmak üzere Suriye’de işgal altındaki bölgelerdeki son terör saldırılarıyla bağlantılı liderlerin ve kilit unsurların buluşma yerleri bir dizi balistik füze fırlatılarak tespit edildi ve imha edildi.” denildi.

Açıklamada, terör örgütü IŞİD’in üstlendiği Kerman’daki canlı bomba saldırısı, Rask kentinde güvenlik güçlerine yönelik saldırı ve Devrim Muhafızları’nın üst düzey komutanlarından Razi Musavi’nin Suriye’de gerçekleştirdiği saldırılara değinildi. Ordu’nun öldürüldüğüne dikkat çekildi.

Yerel basında yer alan haberlerde, ABD’nin Erbil Başkonsolosluğu ve Erbil Uluslararası Havaalanı yakınında bulunan ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon üssü başta olmak üzere birçok bölgede patlamaların duyulduğu belirtildi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani, Devrim Muhafızları Ordusu’nun, İran’ın egemenliğini ve güvenliğini korumak, güvenliğini korumaya niyetlenenleri cezalandırmak ve terörle mücadele etmek amacıyla Irak’ın Erbil kentine saldırdığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu