Haber

İsrail askerleri Gazze’yi işgal edip yerleştirmek istediklerini söylüyor

Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne giren İsrail askerleri, burada yaşayan Filistinlileri sınır dışı ederek bölgeye yerleşeceklerini söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu “Gazze’yi işgal etme niyetleri olmadığını” iddia etse de bölgeye giren İsrail askerlerinden yeni itiraflar gelmeye devam ediyor.

Sosyal medyada yayınlanan bir görüntüde, Gazze’ye yönelik saldırılarda ağır hasar gören bir binanın önünde 4 İsrail askeri görülüyor.

Askerlerden biri İbranice konuşmasında, “Gazze’yi işgal etmeye niyetleri olmadığını” iddia eden Netanyahu’ya seslenerek, “Görevimizi tamamlayıncaya kadar sürdüreceğiz; (Gazze’yi) ‘fethetmek'” dedi. Gazze’deki Filistinliler) ve (buraya gitmek için). yerleşmek. Bunu duydun mu Bibi (Netanyahu’nun takma adı)? ‘Fetheteceğiz’, sınır dışı edeceğiz ve yerleşeceğiz’ dediği duyuluyor.

Sosyal medyada yayınlanan ve birkaç gün önce Gazze’nin kuzey kıyı bölgesinde çekildiği iddia edilen bir görüntüde, bir İsrail askeri oraya İsrail bayrağı dikmişti.

Videoda konuşan İsrailli bir komutan, “2 bin yıllık sürgünün ardından Gazze limanlarına ve kıyılarına döndük. 20 yıl önce buradan sürüldük. Bu görevi tamamlamanın başka yolu yok. İsrail’in hedefi asla” dedi. Hedefimiz İsrail’in hedefi 2 bin “Yıllık kayıp, geldiğimiz noktadır. Biz bu savaşa farklı girdik, bitiriyoruz. Başımızı dik tutuyoruz, artık oyalanmak yok. İsrail halkı için, İsrail toprakları için savaşıyoruz. Burası bizim topraklarımız.” sözlerini kullandı.

selim-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu