Haber

İsrail Askerleri Tarafından Öldürülen Filistinli Genç Son Yolculuğuna Veda Etti

İşgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus’ta İsrail askerleri tarafından kurşunlanarak öldürülen 19 yaşındaki Filistinli Badr Misri, son yolculuğuna uğurlandı.

Nablus’taki Rafidiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Filistinli gencin cenazesi çok sayıda kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Cenazeye katılan Filistinliler İsrail aleyhine sloganlar attı.

Yahudi yerleşimciler dün gece İsrail güçlerini savunmak için Nablus’taki Yusuf Bürosu’na baskın düzenledi ve baskını engellemek isteyen Filistinliler ve İsrail askerleri arasında olaylar çıktı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Yusuf Makam yakınlarında meydana gelen olaylarda İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 19 yaşındaki Misri’nin hayatını kaybettiğini, 3 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Yahudi yerleşimciler, İsrail ordusunun koruması altında, genellikle “Yusuf’un Koltuğu” olarak bilinen bölgeye dini ayinler gerçekleştirmek için baskınlar düzenliyor.

Yahudiler, Hz. Yusuf’un kabrinin Batı Şeria’nın Nablus şehrinde bulunan “Yusuf Koltuğu”nda olduğuna inanıyor. Ancak birçok arkeolog, söz konusu türbenin birkaç asırlık bir geçmişe sahip olduğunu ve Yusuf ed-Duveykat adlı bir Müslüman’a ait olduğunu belirtmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu