Ekonomi

İYİ Parti’den Bilge Yılmaz, “Millet İttifakı’nın iktidara geldiği 6. ayda ekonomide neler değişti?”

Investing.com – GÜZEL Partisi Ekonomi Politikaları Lideri Bilge Yılmaz, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması durumunda 6 ayda ekonominin nasıl değişeceğini paylaştı.

“15 Kasım 2023… Seçimin üzerinden altı ay geçti ve Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamış olacağız. Millet İttifakı’nın iktidara geldiği altıncı ayda ekonomide neler değişti?Enflasyonun düşeceğini, dövizde sakinlik olacağını ve sermaye kontrollerinin olmayacağını belirten Bilgin’in paylaşımı şöyle:

“Döviz sakinleşecek”

“Tüketim vergileri düşecek”

“Sermaye kontrollerine son verilecek”

Bilge Yılmaz hakkında

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Lideri Bilge Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden mezun olduktan sonra 1991 yılında Ar-Ge mühendisi olarak iş hayatına başladı. Ekonomi alanında yüksek lisans ve doktorasını Princeton Üniversitesi’nde tamamladı.

Akademik kariyerine 1997 yılında Wharton School’da başlamış, Stanford Üniversitesi’nde finans doçenti olduktan sonra 2009 yılında Wharton School’a dönmüştür. 2013 yılından itibaren finans profesörü olarak çalışmaktadır.

Wharton School dışında, bir serbest fon şirketinin varlık yönetiminde ve finansal teknoloji alanında start-up yatırımcı olarak yer aldı. Halen kurumsal finans ve varlık yönetimi alanlarında uzmanlık sağlayan bir danışmanlık firmasının kurucu ortağıdır. Aynı zamanda ABD Merkez Bankası ve birçok finans kuruluşuna danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca çeşitli kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Yazar: Deniz Engin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu