Haber

Kocaeli İSU’dan ‘Belediye Su Kardeşliği’ İmzası

KOCAELİ (İGFA) –Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından su kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla başlatılan “Ulusal Su Verimliliği Seferberliği” fuarı Ankara’da başladı.

Programda, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde “Dünya Su Kaybı Günü – Kentsel Su Kaybı Etkinliği” düzenlendi.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İşletmesi (İSÜ) Genel Müdürlüğü ile Türkiye’nin dört bir yanından 28 Su ve Kanalizasyon İşletmesi ve Belediyenin katıldığı organizasyonda “Belediye Su Kardeşliği” protokolü imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla “Belediye Su Kardeşliği” programı gerçekleştirildi. Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın da hazır bulunduğu programda, İSU Genel Müdürü Ali Sıhhat, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve Zonguldak Başkan Yardımcısı Ogan Göktürk arasında “Belediye Su Kardeşliği” protokolü imzalandı. Yapılan protokol anlaşması ile; İçme suyu temin ve dağıtım sistemlerinde su kayıplarının azaltılması ve su verimliliği uygulamaları konusunda kardeş belediyeler arasında bilgi ve deneyim paylaşımı amaçlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu