Ekonomi

Lam Research hisse senedi fiyatı 10 milyar dolarlık hisse geri alımı ve 10’a 1 hisse bölünmesi nedeniyle arttı

Lam Research Corporation (LRCX) hisseleri, şirketin hisse geri alımı için bir program uygulayacağını ve mevcut hisselerini böleceğini duyurmasının ardından Salı günü borsa açılmadan önce %4’ün üzerinde artış gösterdi.

Şirketin yönetim kurulu, adi hisselerinin 10 milyar dolar değerine kadar geri alımını onayladı. Hisse geri alımına ilişkin bu yeni yetki, önceki yetkilerden kalan fonlara ekleniyor.

Şirket, bu yeni hisse geri alım programının belirli bir bitiş tarihi olmadığını ve her an durdurulabileceğini veya durdurulabileceğini belirtti.

Lam Research Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Müdürü Doug Bettinger, “Bugün duyurduğumuz hisse geri alım yetkisi belirsiz bir zaman diliminde gerçekleşecek ve serbest nakit akışımızın %75 ila %100’ünü temettü ve hisse geri alımı şeklinde hissedarlarımıza dağıtma stratejimizle uyumludur” dedi.

Buna ek olarak, LRCX adi hisselerinin bölünmesi 10’a 1 oranında gerçekleşecek ve 2 Ekim 2024 Çarşamba günü borsa kapandıktan sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bettinger ayrıca şunları söyledi: “Bugün duyurduğumuz hisse bölünmesi, Lam Research’ün dünya çapındaki daha fazla sayıda çalışanının şirketin çalışanlara yönelik hisse senedi planlarına katılmasına olanak tanıyacak.”

Salı günü piyasa açılmadan önce LRCX hisselerinin değeri %4,45 artışla 984 $’a yükseldi ve Pazartesi günkü %3,3’lük artışın üzerine eklenerek 942,04 $’dan kapandı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu