Ekonomi

Lübnan Havayolları MEA uçuşları azaltacak

BEYRUT, 21 Ekim (Xinhua) — Lübnan’ın ulusal havayolu şirketi Middle East Airlines’ın (MEA) Başkanı Mohammad El-Hout, önümüzdeki haftadan itibaren uçuşları önemli ölçüde azaltacaklarını duyurdu.

Cuma günü yerel MTV televizyon kanalına konuşan El-Hout, sigorta değişiklikleri nedeniyle önümüzdeki haftadan itibaren şirketin 22 uçağından yalnızca 8’inin faaliyete geçeceğini söyledi.

Yetkili, “Sigorta şirketleri İsrail’in Gazze’yi işgal etmesi halinde bunun Lübnan’a da yansıyacağını düşündükleri için bu önlemi aldılar” dedi.

Bu hafta başında şirket, bölgedeki çatışmaların tırmanması durumunda tedbir amacıyla 5 uçağını Türkiye’de tutacağını açıklamıştı.

Al-Hout, Cuma günü yaptığı açıklamada, Kıbrıs, Türkiye ve Katar’ın MEA uçaklarını havalimanlarında kabul etmeye hazır olduklarını belirttiklerini kaydetti.

İsrail ile Hamas arasındaki kanlı çatışmanın başladığı 7 Ekim’den bu yana, Lübnan merkezli Şii askeri grup Hizbullah’ın takviye amacıyla İsrail güçleriyle 10 gün boyunca silahlı çatışmalara girmesiyle Lübnan-İsrail sınırında gerilim arttı. Hamas’tır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu