Yaşam

Mehmet Emin Ekmen kimdir? CHP Mersin Milletvekili Adayı Mehmet Emin Ekmen’in Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Siyasi partilerin Yüksek Seçim Kurulu’na sunacakları milletvekili aday listeleri netleşmeye başladı. Deva Partili siyasetçi Mehmet Emin Ekmen, CHP listesinden seçime girecek. Mersin Milletvekili üçüncüsü olan Ekmen’in mesleği merak konusu oldu. Ekmen’in hayatını merak edenler araştırmalarına başladı. Peki Mehmet Emin Ekmen kimdir, kaç yaşında, nerelidir? İşte CHP Mersin Milletvekili adayı Mehmet Emin Ekmen ile ilgili sorular.

Mehmet Emin Ekmen kimdir?

Mehmet Emin Ekmen, 1975 yılında Batman’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Batman’da tamamladı. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudu ve 1996 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede “2. Yüksek lisansını “Abdülhamid Dönemi Siyasal Muhalefet” başlığı ile tamamladı. Doktora çalışmalarına İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve Uyuşmazlık Analizi başlığı altında devam etmektedir.

Mehmet Emin Ekmen’in siyasi kariyeri

23. Dönem TBMM’de AK Parti’den Batman Milletvekili olarak görev yaptı. AK Parti’de Batman Merkez İlçe ve İl Başkanlığı, Merkez Disiplin Kurulu ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

9 Mart 2020’de Ali Babacan tarafından kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı.

Mehmet Emin Ekmen’in Pozisyonları

Avukatlık da yapan Ekmen, Batman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanlığı yaptı. Tema Vakfı Temsilciliği, Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanlığı, Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Herkes İçin Spor Federasyonu Batman Temsilciliği ve Batman Mazlum-Der Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu.

askaleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu