Haber

Rus Dışişleri: İngiliz istihbarat servisleri Kiev için paralı askerler arıyor

Çevrimiçi paralı asker reklamlarıyla ilgili Sputnik’e konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, “Açık kaynaklardan alınan verilere göre, dünyanın dört bir yanından önemli sayıda paralı asker Kiev rejimi saflarında savaşıyor. Batı çok çeşitli platformlar kullanıyor. paralı asker toplamak için.”

Kariyer sitesi ‘Adzuna’nın İngiltere’de kurulmuş özel bir şirket olduğuna işaret eden yetkililer, “Bunun arkasında İngiliz istihbarat servislerinin olduğundan şüphemiz yok. Bu servisler paralı asker toplamak için büyük meblağlar ödemeye hazır. İngiliz vergi mükelleflerinin kaynakları ile Ukrayna.”

Londra’nın paralı asker toplamak için bu tür kirli yöntemlere başvurmaktan çekinmediğinin altını çizen yetkililer, eski İngiltere Başbakanı Liz Truss’un Ukrayna’ya savaşmayı planlayan vatandaşlarını desteklediğini hatırlattı.

Geçen hafta kariyer sitesi ‘Adzuna’da, Ukrayna’daki çatışmalara katılmak için Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden paralı asker alım ilanı yayınlandı. Adaylara belirsiz bir sözleşme ve 20.000 £ maaş imzalama fırsatı sunuldu.

haber-korfez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu