Haber

Sevgili dostlar yeni evlerinde daha mutlular

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez İlçesi Kirişçiler Mahallesi’nde yaptırılan Çağdaş Sokak Hayvanları Bakımevi, sevgili dostları ağırlamaya başladı. Kepezaltı’ndaki Sokak Hayvanları Bakımevi’nde kalan kedi ve köpekler yeni yerlerine taşındı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez Kirişçiler’de 42 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Sokak Hayvanları Bakım Lojmanı Projesi, can dostlarının sıcacık yuvası oldu. 6.800 metrekare kapalı alana sahip olan projenin tamamlanmasıyla birlikte Kepezaltı’nda bulunan Sokak Hayvanları Kısıtlı Bakımevinde kalan hayvanların ulaşımı sağlandı.

DAHA FAZLA KURALDA HİZMET

Geniş barınma ve yaşam alanları, yerden ısıtma ve çağdaş soğutma sistemleriyle dikkat çeken projenin serbest dolaşım alanlarında kedi ve köpekler oldukça keyifli. Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Veteriner İşleri Şube Müdür Yardımcısı Mehmet Kocakasap, “Geçenlerde hayvanlarımızla birlikte yeni yerimize taşındık ve hizmet vermeye başladık. Kedi ve köpeklerimiz için kafes ortamları oluşturmanın yanı sıra klinik ortamlarımız, acil müdahale birimlerimiz, karantina ünitemiz ve depo alanımız ile geçmişe göre çok daha iyi koşullarda hizmet vermekteyiz.

ARTAN İHTİYAÇLARA YANIT VERİYORUZ

Sokak Hayvanları Bakımevi’nin artan hayvan popülasyonunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlandığını belirten Kocakasap, “Burası daha detaylı ve daha teknik imkanlarla düşünüldü. Hayvanların yaşam alanları daha geniş olacak şekilde tasarlandı. Yerden ısıtma sistemi tasarlanmıştır. Şu anda 350 köpeğimiz, 130 engelli köpeğimiz, 145 nesli tehlikede olan köpeğimiz, 70 engelli kedimiz ve 130 civarında kedimiz tedavi altında.”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi’nde yavru anneler, engelli kediler, hasta revir, ağır bakım, ameliyat öncesi ve sonrası bölümleri, karantina, ön kayıt ve acil gözlem bölümleri bulunuyor. Ayrıca yasak cins köpekler için bir bölüm bulunmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu