Haber

Son Dakika: Hapis cezasının ardından 6’lı masa sahaya indi! İmamoğlu, Saraçhane’de halka seslendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Kararın ardından Ekrem İmamoğlu, altı masa başkanını dayanışmaya çağırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sabri Tekir, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İBB başkanlık binasına geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hastaneye gideceğini ve programa katılamayacağını açıkladı. İmamoğlu, liderleri tek tek kapıda karşıladı.

Miting başlamadan önce kalabalık bölgede toplandı. Toplantıya çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcisinin yanı sıra altı masa başkanı katıldı. Altılı masanın genel liderleriyle miting alanına giden İmamoğlu, kürsüde açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Değerli Başkanlar, demokrasiye inanan aziz başkanlarımız, hemşehrilerim, hanımefendiler, beyler, gençler, çocuklar, demokrasiye inanan Türk milleti evinize hoşgeldiniz. Burası Saraçhane, burası sizin yuvanız. Burası milletin yurdu burada ne söylersen o olur ama önce sana bir soru sormak istiyorum bu sorunun cevabını bana vermeni istiyorum.

“ÜLKE HÜKÜMETLERİNİN MİLLETİMİZE VERMEDİĞİ VE VERMEDİĞİ ŞEY BU”

31 Mart’ta oyunuzu verdiniz, saymadılar. 4’te 3 dediler. zarfa koyduğunuz oy pusulaları -bu arada bu 4’ü o 4’ü değil- geçerli ve büyükşehir belediyesine verdiğiniz oyun geçersiz.helal oyunu iptal ettiler, seçimi yenilediler.çok verirlerdi kamu bankalarından bir gün önce seçtiğiniz büyükşehir belediyesine krediler biz verdik.Bankalardan seçtiğiniz idareye tam 3 buçuk yıldır bir kuruş vermediler.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu