Ekonomi

Sonos Hisseleri İlk Çeyrek Kazançlarının Ardından Yükseldi; Analist Gelecek Vaat Eden Ürün Planıyla İyimser

Sonos (SONO) Salı günü mali analistlerin kar ve gelir tahminlerini geride bırakarak ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

Şirketin hisselerinin fiyatı Çarşamba günü piyasa öncesi işlemlerde %8’den fazla arttı.

Sonos, ilk çeyrekte hisse başına kazancının (EPS) 0,84 dolar olarak açıklayarak ortalama analist tahmini olan 0,42 doların üzerinde olduğunu bildirdi. Şirketin geliri, analistlerin 589,1 milyon dolarlık tahminlerini aşarak 612,9 milyon dolara ulaştı.

Şirketin brüt kar marjı geçen yılın aynı dönemine göre 374 baz puan artarak %46,1’e ulaştı.

Şirket, mali yılın tamamı için düzeltilmiş Faiz, Vergi, Amortisman ve Amortisman Öncesi Kazanç’ın (FAVÖK) 150 milyon dolar ortası ila 160 milyon dolar aralığında olmasını bekliyor. Bu yıl için öngörülen gelirin 1,6 milyar dolar ile 1,7 milyar dolar arasında olacağı varsayılıyor ki bu, analistlerin 1,64 milyar dolarlık tahmininin üzerinde.

Sonos, “Zorlu piyasa koşullarına rağmen şirketimiz rakiplerini geride bırakıyor” dedi.

Jefferies analistleri, mali raporun açıklanmasının ardından SONO hakkındaki olumlu görüşlerini yineledi.

“2024’ün üçüncü çeyreğinde kulaklıkların piyasaya sürülmesinin de dahil olacağına inandığımız heyecan verici yeni oyunlardan oluşan bir dizi beklentisiyle satın almayı tavsiye etmeye devam ediyoruz. Bu yeni oyun, her 1 ürün için 400 ABD doları satış fiyatıyla 61 milyon ABD doları gelir elde edebilir.” Satın alan mevcut Sonos kullanıcılarının yüzdesi” dedi.

“Sonos hisseleri için 22 dolarlık fiyat hedefimiz, 2025 mali yılı için tahmini düzeltilmiş FAVÖK’ümüzün 13 katına dayanıyor” diyerek sözlerini tamamladılar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu