Haber

Torbalı Belediyesi Deprem Bölgesinde Kurtardığı Dostlarını Sahiplendi

KahramanmaraşTürkiye’de meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sonrası bölgeye yardım eli uzanıyor Torbalı Belediyesideprem bölgesinde enkazdan kurtardığı can dostlarına kucak açmaya devam ediyor.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından hem vatandaşlara hem de bölgedeki can dostlarına elini uzattı. Torbalı Belediyesi , 15 can arkadaşını sarsıntılı bölgede enkazdan kurtarmıştı. Ekipler enkazdan çıkarılan hayvanları sahiplenmeye devam ediyor. Son olarak Hatay’da belediye ekipleri tarafından enkaz altından çıkarılan 2 hamile kedi, Pati Koruyucular Derneği’nin yardımıyla ilk olarak Ankara’da tedavi altına alındı. Ankara’da tedavi süreci tamamlanan kediler, Torbalı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne getirildi.

ARKADAŞLARI EVLAT ETMEK İÇİN 300 UYGULAMA

Torbalı Belediyesi ekiplerinin ağır müdahalede bulunduğu anne kediler, geçtiğimiz haftalarda 5 yavru doğurdu. Oldukça sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen yavru kediler yeni sahiplerine de kavuştu. Torbalı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü gruplarının başlattığı kampanya ile 2 haftalığına kedi sahiplenmek isteyen vatandaşlardan başvurular alındı. İlçe sakinleri kedileri sahiplenmek için büyük ilgi gösterirken, can dostları için toplam 300 başvuru geldi. Başvuru sürecinin ardından kura ile yeni sahipleri belirlendi. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni yuvalarına kavuşan can dostlar mağduriyet yaşamasın diye kedilerin yeni sahipleri ile sözleşmeler imzaladı.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu