Haber

TÜRK-İŞ: Asgari ücret teklifimiz 9 bin lira

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, Taban Fiyat Tespit Komisyonu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, taban fiyat tekliflerinin 9 bin lira olduğunu söyledi. Asgari Fiyat Tespit Komisyonu’nun 2023 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemeye yönelik üçüncü toplantısı sona erdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda basına kapalı gerçekleşen toplantıda personel tarafını Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), patron tarafını ise Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil etti. . Toplantıya TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da katıldı. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Atalay, yaklaşık 20 gündür sürecin devam ettiğini ve şu ana kadar bir öneride bulunmadıklarını söyledi.

Atalay, “Bir saat önce beni buraya çağırdılar. TÜRK-İŞ 40 yıldır açlık ve yoksulluk sınırını araştırıyor. TÜRK-İŞ’in açlık sınırı 7 bin 785 lira, yoksulluk sınırı 10 bin lira. talebi 7 bin 785 lira dedi bize teklif gelmedi şimdi teklifi bakana ve komisyona söyledim türk-iş’in teklifi 9 bin lira verirlerse masaya oturup imzalarız Yapmazlarsa biz o konuya girmeyiz.”

İlk toplantısını 7 Aralık’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştiren Kurul, 14 Aralık’ta ikinci kez toplandı.

DW/EC, Birleşik Krallık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu