Haber

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, İmam Yusuf Kılıç ile görüştü

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaati İzmir mitingi için toplama talebinin ardından soruşturma altına alınan İmam Yusuf Kılıç ile görüştüğünü açıkladı. Sağkan, Twitter hesabından “Tabii ki bu keyfiliğe, cehalete ve hukuksuzluğa ‘dur’ demek için süreci takip edip kamuoyunu bilgilendireceğim” mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitingi için cemaati toplama talebiyle İzmir’deki AKP Buca İl Başkanlığı’ndan arandığını belirten İmam Yusuf Kılıç, hakkında soruşturma başlatıldığını, cemaatinden kişilerin kendisini tehdit ettiğini ve suç duyurusunda bulundu. Kılıç, “İnsanlar insanlara köle olmasın diye o cübbeyi giydim… Hakkımda soruşturma başlatıldı. Ciddi tehditler var. Ben bu tehditlere boyun eğmemek için elimden geleni yapıyorum. Benden geri adım atmamı istiyorlar. cemaat ve bu olayı inkar. Yalan söyleyemem.”

Kılıç, yaptığı açıklamada; “Türkiye Barolar Birliği’ne sesleniyorum, çok ciddi bir hukuksuzluk var, yalnızım. Lütfen buna ses verin” davetinde bulunmuştu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Twitter hesabından; ANKA Haber Ajansı’nın İmam Kılıç’ın açıklamalarına ilişkin haberini aktaran Kılıç, Kılıç ile görüştüğünü duyurdu. Sağkan şu açıklamayı yaptı:

“İmam Yusuf Kılıç ile görüştüm. Yaşadığı süreci anlattı. Çalıştığı camiayı hiçbir siyasi anlayışın gölgesine düşürmeyeceğini, kim olursa olsun bu anlayışı reddedeceğini belirtti. kesimlerden tehdit aldığı, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu, kendisini arayan telefon numarasını ilettiği, işyerinde çalışma hürriyetini ihlal ederek tehdit eden kişinin adını verdiği, Cami ve olayın tanıkları, süreci takip edeceğim ve kamuoyunu bilgilendireceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu