Ekonomi

Uluslararası Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı Sakarya’da Düzenlenecek

Sakarya’da bu yıl ilk kez yabancı sektör temsilcilerini ağırlayacak olan PSB Anadolu Uluslararası Peyzaj, Süs Bitkileri ve Bahçe Sanatları ve Gereçleri Fuarı, 6-9 Eylül tarihlerinde kapılarını açacak.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Sapanca ilçesine bağlı Kırkpınar Plajı’nda hazırlanan 60 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuarda yaklaşık 35 bin ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor.

Fuar koordinasyon toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, süs bitkileri sektörünün potansiyelini dünyaya tanıtmaya kararlı olduklarını belirtti.

Şehrin bu alandaki potansiyelinin ve üretim gücünün farkında olduklarını ifade eden Yüce, “PSB Anadolu Fuarı’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Fuarın başarılı geçmesi ve katılımcıların beklentilerini karşılaması için gerekli tüm takviyeleri sağlayacağız.” .” ifadeleri kullandı.

İlk kez yabancı temsilcileri ağırlayacak olan fuarın sektörün gelişmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması adına önemli bir platform olduğuna işaret eden Yüce, şunları kaydetti:

“Sektör profesyonellerini, alım heyetlerini ve ziyaretçileri ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Birlikte çalışarak PSB Anadolu Fuarı’nın başarılı ve verimli geçmesini sağlayacağız. Bölümün gelişmesi ve şehrin potansiyelinin ortaya çıkması için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. peyzaj alanında.”

“İhracatla ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz”

Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman da sunumunda bu yıl uluslararası fuar statüsü kazanan organizasyonun her yıl yaptığı yeniliklerle daha da ileriye gittiğini anlattı.

Uluslararası bir fuar olma şartlarını yerine getirmek için 20 farklı ülkeden alım heyetlerini ve sektör profesyonellerini ağırlayacaklarını belirten Adıyaman, “Türkiye ve yurt dışından toplam 35 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz. yerli üreticiyi uluslararası pazarda da adından söz ettiriyor, ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Sapanca Belediye Başkanı Özcan İtina, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Orman Bölge Müdürü Önder Terzi, İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ulvi Özerdem, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, kooperatif ve birlik başkanları, büyükşehir bürokratları, paydaş kurum ve daire temsilcileri katıldı. alınmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu