Haber

Yenişehir Belediyesi, şehre 5 bin metrekarelik Bisiklet Eğitim Parkı kazandırdı.

Mersin Yenişehir Belediyesi yeşil alan projelerine bir yenisini daha ekledi. 5 bin metrekarelik alandan oluşan Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı ile Mersinlilere hem keyifli vakit geçirme imkanı sunuluyor hem de bisiklet severler için tam donanımlı bir eğitim parkı sunuluyor.

Mersin Yenişehir Belediyesi, Fuat Morel Mahallesi Vali Hüseyin Aksoy Caddesi üzerindeki Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı’nı tamamladı. Parkla birlikte Yenişehir’de yeşil alan sayısı artırılırken bisiklet sporunun yaygınlaşmasına da katkı sağlanacak. Park sadece bisiklet sürmeyi öğrenmek isteyenler için değil, ailelerin de güzel vakit geçirmesi için tasarlanmış.

Çocuklar bisiklete sadık bir biçimde binmeyi öğrenecekler

Parkta bulunan bisiklet yolları, farklı zorluk derecelerine sahip parkurlarla donatıldı. Bu sayede hem çocuklar hem de yetişkinler bisiklet sürme becerilerini geliştirme ve eğlenme fırsatı bulacak. Çocukların bisiklete sadakatle binmeyi öğrenebilecekleri parkta vatandaşlar da rahat bir nefes alabilecek.

Başkan Özyiğit, “Daha yeşil, daha temiz ve daha sağlıklı bir kent yaratmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Remziye Günay Eryılmaz Bisiklet Eğitim Parkı’nın şehre hayırlı olmasını dileyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir’imizi yeşil alanlar ve spor imkanlarıyla zenginleştiriyoruz. Bu park vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam tarzını benimseyebilecekleri özel bir alan olacak. Ve bisiklet tutkunlarının uğrak noktası haline gelecek. Yeşil alanların artması şehrimizin yaşam kalitesini artırırken sağlığımıza da katkı sağlıyor. Daha yeşil, daha temiz ve daha sağlıklı bir şehir yaratmak için her zaman birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu keyifli park için canla başla çalışan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi. söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kaynaslihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu