Haber

YSK, AK Parti’nin Hakkari başvurusunu reddetti

Hakkari’de yapılan resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Yeşil Sol Parti, milletvekilliği seçimlerinde 95 bin 810 oyla yüzde 62,45; AK Parti 31 bin 644 oy ile yüzde 20.23 oy aldı; CHP 11 bin 86 oyla yüzde 7.25 oy aldı. Bu sonuçla Yeşil Sol Parti 3 milletvekilinden 3’ünü kazanırken, AK Partililer sandık sonuçlarına defalarca itiraz etti.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre AK Parti’nin il ve ilçe seçim kurullarına yaptığı itiraz başvurularının reddedilmesinin ardından Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. AK Parti’nin YSK’ya yaptığı itiraz da reddedildi. Yeşil Sol Parti olası dolandırıcılık ve usulsüzlüklere karşı başlattığı demokrasi nöbeti ile “demokrasi” büyük bir kararlılık ve inançla 3 milletvekili kazandırdı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 109 bin 148 oyla yüzde 72,32 oy alırken; Cumhur İttifakı’nın adayı Tayyip Erdoğan 37 bin 188 oyla yüzde 24,64 oy aldı; Çet İttifakı’nın adayı Sinan Ogan, 4 bin 139 oyla yüzde 2,74 oy aldı. Seçim öncesi adaylıktan çekildiğini açıklayan Vatan Partisi adayı Muharrem İnce 458 oyla 0.30 oy aldı.

AK Parti, Yeşil Sol Parti, HDP ve DBP Hakkari’nin tüm başvurularının reddedilmesinin ardından. İl teşkilatları, HDP il teşkilat binası önündeki alanda “Direnerek kazanacağız” ve “HDP halktır, halk burada” sloganları eşliğinde kutlamalar yaptı. (HABER MERKEZİ)

habersuruc.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu