Haber

13 yaşındaki öğrenci okul otobüsünü bayılan sürücüden kurtardı

ABD’nin Michigan eyaletinde seyir halindeki okul otobüsünün şoförü direksiyon başında bayılınca 13 yaşındaki öğrenci Dillon Reeves müdahale ederek otobüsü güvenli bir yere çekerek durdurdu. 66 öğrenciyi kurtaran Dillon’ın o anları otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Michigan, Warren’da bir ortaokul öğrencisi olan Dillon Reeves, 26 Nisan’da gemideki okul otobüsü sürücüsünün direksiyon başında bayıldığını fark etti. Hızla otobüsün şoför tarafına gelen Dillon, karşı şeride geçmekte olan otobüsü yavaşlatarak güvenli bir alanda durdurdu. Otobüsteki 66 arkadaşının ve bayılan şoförün hayatını kurtaran Dillon, ABD’de kahraman ilan edildi.

‘DAVRANIŞ BÜYÜK FARK YARATTI’ Polis, olay sonrası güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek yaptığı inceleme sonucunda okul yönetimine Dillon’ın kahramanca davranışını öven bir yazı gönderdi. Mektupta şu ifadelere yer verildi: “Şoförün sıkıntısını gören hızlı düşünen 7. sınıf öğrencisi otobüsün önüne geçti ve olaysız bir şekilde durmasına yardım etti. Otobüsü durdurmaya yardım eden öğrencinin bugün yaptığı davranış büyük fark yarattı. ve çabalarından daha fazla gurur duyamazdım.”

Warren şehir polisi, olayın basına yansıması üzerine dün Dillon ve ailesine teşekkür etmek için bir basın toplantısı düzenledi. Sürücünün neden bayıldığına dair bilgi verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu