Haber

Ankara’da PKK/KCK ve FETÖ/PDY Operasyonu: 54 Şüpheli Tutuklandı

ankaraCumhuriyet Başsavcılığı, PKK/KCK ve FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Ankara merkezli 15 ilde eş zamanlı olarak 54 zanlının gözaltına alındığını duyurdu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Terör Kabahatleri Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında verilen talimata ilişkin basın açıklaması yaptı. Başsavcılık’ın açıklaması şöyle:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Kabahatleri Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında verilen talimatlara istinaden;

– FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün çıkarları doğrultusunda faaliyet gösteren şirketler ve bu şirketler aracılığıyla terörün finansmanı faaliyetlerine ilişkin daha önce yürütülen soruşturmalarda aktif pişmanlık ifade eden örgüt mensuplarının ifadeleri, mali analiz raporları, dinleme ve teknik araçlarla izleme raporları, Dijital malzeme incelemelerinden elde edilen delillerden, örgütün yurt dışındaki faaliyetlerinden elde edilen paraların, mensubiyetleri nedeniyle kamu görevinden ihraç edilen örgüt üyeleri ve ailelerine dağıtıldığı belirlendi. örgütle ve ‘mağdur aileleri’ olarak adlandırılan örgüt üyelerine kartsız işlemlerle elden veya ATM’lerden. Bu kapsamda faaliyetleri deşifre edilen 4 şirket ile bu şirketlerin sahibi (3) ve (2) kurye (5) olmak üzere toplam (54) şüphelinin eş zamanlı olarak gözaltına alınmasına karar verildi. 29.04.2023 itibariyle 15 Ankara merkezli il. verildi. Şüphelilerin yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevkine ilişkin işlemler Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülmektedir.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu