Haber

Başkan Asya’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Başkan Asya mesajında, 3 Aralık’ın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Dünya Engelliler Günü olarak kutlandığını belirterek, tüm vatandaşların gününü kutladı.

Toplumun değerli bir parçasını oluşturan engellilerin her türlü istek ve ihtiyaçlarının karşılanması için önemli adımlar atıldığına işaret eden Asya, şunları kaydetti:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumsal bilinç ve farkındalığın artması açısından değerli bir gün. Engellilik, yalnızca engelliler ve aileleri için bir sağlık sorunu değil, toplumsal boyutuyla da hepimizi yakından ilgilendiren bir durum.” taraftır ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektirir.”Etkin katılım, engelli veya engelsiz tüm bireylerin en doğal hakkıdır. Ülkemizde nüfusun değerli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yeten kurallar oluşturması, yaşam kalitelerini yükseltmeleri ve ihtiyaç duyduklarında sosyal olanaklardan yararlanmaları temel önceliklerimizden biri olmalıdır.”

Devletin engelliler konusunda önemli adımlar attığına değinen Asya, “Engellilerimizin topluma kazandırılması ve hayatlarının kolaylaştırılması için çok değerli düzenlemeler yapıldı. Bunların bir insan hakkı olduğunu söylemek isterim. Tüm bireyler, engelli adayları. Dolayısıyla bu anlayışla hareket etmemiz gerekiyor. Belediye olarak imkanlarımız engelli kardeşlerimizin eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Bu konudaki kararlılığımızı sürdürüyoruz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu