Haber

Nebati’den Kılıçdaroğlu’na: Tüm epistemolojik kırılmalar bizim

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün vizyon politikasını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi.

İktidara geldiğinde dünyaca ünlü iktisatçılar Daron Acemoğlu, Ali Hakan Kara ve Refet Gürkaynak ile çalışacağını açıklayan Nebati, CHP’ye “İthal ekonomi komiserlerine asla güvenmeyeceğiz” diyerek sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı: medya hesabı:

“Sayın Kılıçdaroğlu bilimi neredeyse satın alıyoruz ama ithal iktisat komiserlerine güvenmiyoruz. İthal iktisat komiserlerine güvenenler makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faizli politikalar vaat ediyor. Milletimiz artık bu gördüğümüz senaryodan bıktı. tekrar yaşa Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarına büyük yatırımlar yaptık.Projeleri yüksek oranda tamamlayan ülkemiz yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil üreterek, istihdam yaratarak ve ihracat yaparak zenginleşecek. “

‘BÜTÜN EPİSTEMOLOJİK KIRILMALAR BİZİM’

Gündemdeki ‘epistemolojik kırılma’ açıklamasına da değinen Nebati, Kılıçdaroğlu’na, “Daha çok yatırıma, daha çok istihdama, daha çok üretime yol açan tüm epistemolojik kırılmalar bizimdir. Mevcut epistemolojiniz ve ulusal çıkarlarımızla bir an önce barışın.ortada” dedi. Nabati daha sonraki paylaşımlarında şunları söyledi:

“Vizyon adı altında anlattığınız ithal masallarla insanları uyuturken, Türk Yüzyılına doğru, inançlı ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemizde bakın neler oluyor:

Makine teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış 12 çeyrektir devam ediyor. İstihdam 31 milyon kişi ile tarihi bir zirveye ulaştı. Sanayinin milli gelir içindeki payı artıyor. Ülkemizin tarihinde ilk kez ihracat 250 milyar doları aştı.

Ne oldu?

CHP lideri Kılıçdaroğlu dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şampiyonlar Ligi’nin en iyi oyuncularıyla birlikte ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında dünya ile yarışacağız. ‘Epistemolojik kırılmalar’ onların olsun, vizyonumuz bu. Türkiye için, Türkiye’nin hak ettiği standart bu!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu