Haber

İnegöl Belediyesi Zabıta Ekipleri 7/24 Sahada: Fırsatçılığa Göz Açtırılmıyor

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları, devam eden market kontrolleri kapsamında fahiş fiyat ve kasa-etiket ahengi üzere hususlarda işletmeleri en ince ayrıntısına kadar inceleniyor. Bugüne kadar 25 işletmeye cezai süreç uygulandığı, 3 firmada da haksız yarar tespit edilmesi nedeniyle Ticaret Vilayet Müdürlüğüne bildirildiği açıklandı.

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları, halk sıhhatinin korunması, haksız yararın önlenmesi ve genel tertip ve tertibin sağlanması ismine muhakkak aralıklarla gerçekleştirdiği kontrollerini sürdürüyor. Tüm işletmelere yönelik yapılan kontroller kapsamında son olarak marketler mercek altına alındı.

25 İŞLETMEYE CEZAİ SÜREÇ UYGULANDI, 3 İŞLETME TİCARET VİLAYET MÜDÜRLÜĞÜNE BİLDİRİLDİ

Denetimlere ait yapılan açıklamada, ilçe genelinde tüm marketlerin mercek altına alındığı tabir edildi. Açıklamada şu sözlere yer verildi: “Zabıta Müdürlüğü’müzün misyonlarından biri halk sıhhatini korumakla birlikte vatandaşımızın hakkını da korumaktır. Bu düsturla marketlere yönelik belli aralıklarla kontroller gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda oluşturduğumuz takımlarla kentimizdeki tüm marketleri incelemek üzere kapsamlı bir kontrol atağı başlattık. Yapılan kontrollerde bilhassa besin ve paklık eserlerinde fahiş fiyat, etiket, ruhsat, hijyen, genel tertip ve tertip, işgal, işyeri önü etraf kirliliği konularında kontrol yapılmaktadır. Yapılan kontrollerde 25 adet işletmeye etiketsizlik, kasa-etiket uyuşmazlığı, işgal ve genel paklık üzere konularda cezai süreç uygulanmış olup, 3 adet haksız fiyat satışı tespit edilen eserler için ilgili işletmeden savunma tutanağı tanzim edilerek alış ve satış faturaları ile ilgili Ticaret Vilayet Müdürlüğüne sevk edilmiştir.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu