Haber

Aydın’da Didim Bit Pazarı umut oluyor

Kemal ETLEÇ – Didim Postası / AYDIN (İGFA) – Ekonomik sorunların artışına oranlı bitpazarlarını tercih ettiğini tabir eden bit pazarı esnafları; çarşı pazardaki yeni ve taksitli eseri vatandaş görüyor.

Bu eserleri alamayan vatandaş bir umut bitpazarına geliyor. 200 liralık esere 50 lira deseniz bile almaya gücü yetmeyen vatandaş var.

Ek iş olarak bitpazarında ikinci el eser satan ve imini vermek istemeyen esnaf; “Kamuda çalışıyorum. Hafta sonları burada ikinci el eserler satıyorum. Kent dışında üniversite okuyan bir kızım var. Meskenim kira ek gelir olsun diye burada hafta sonları satış yapıyorum. Tek maaş ile yetiştiremiyorum. Bir çuval ikinci el eşyayı öğleye kadar satıyorum. Vatandaştan bu eserlere ilgi var. Herkes cebini düşünmek zorunda..” dedi.

Bit pazarına alışverişe gelen Figen Hanım ise, “Bit pazarı bizim için bir talih diye düşünüyorum. Süreksiz de olsa ekonomik olarak sıkıntı bir süreçten geçiyoruz. Mecburî gereksinimlerimizi almakta bile zorlandığımız bu vakitte buradan alışveriş yapıyorum. Bitpazarında yalnızca ikinci el eser satılmıyor, tıpkı vakitte kullanılmamış eşyalar da bulunuyor. Üstelik fiyatları dışarıya nazaran çok uygun. Örneğin mağazalarda 12-15 TL olan çoraplar burada 2,5 TL’den satılıyor. Nerde ne ucuz onu takip ediyorum. Bence burası çok uygun” diye konuştu.

Didim’de yaşayan Suriye asıllı bir bayan da ”Eşim inşaatlarda yövmiyeci olarak çalışıyor. Bir çok gereksinimimizi buradan karşılıyoruz. Mağazalarda 250-300 liranın altında bir şey bulamıyoruz. Ayakkabılar bile pazarda 150-200 lirayken buradan 30-40 liraya çocuklarımıza alabiliyoruz. “ sözlerinde bulundu.

Elektronik eşyadan kıyafete bir çok eserin satıldığı bit pazarı hafta sonları alıcı ve satıcılara ekonomik katkı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu