Teknoloji

Twitter’a Otomatik Flood Oluşturma Geliyor

Elon Musk tarafından 44 milyar dolar karşılığında satın alındıktan sonra türlü türlü problemlerle gündemden düşmeyen dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter, bu sefer düzgün bir haberle karşımızla. Gelen son bilgilere nazaran geliştirici takım, platformun daha uygun bir tecrübe sunması için yeni bir özellik üzerinde çalışmaları sürdürüyor.

Sosyal ağlara uyguladığı bilakis mühendislik süreçleriyle yeni özellikleri evvelce haber vermeyi başaran Jane Manchun Wong isimli bir mühendis, Twitter’ın 280 karakter sınırı için yeni bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Twitter’da tanınan olan “flood”lar, bundan sonra otomatik olarak çalışacak. Metin karakter sonuna yaklaştığında, metnin tamamı otomatik olarak modüllere bölünmeye başlayacak.

Elon Musk, yaklaşan özelliği kısmen de olsa doğruladı!

Jane Manchun Wong’un söz konusu özelliği duyurması, Elon Musk tarafından yapılan bir paylaşımın hemen arkasından geldi. Cinneamhain Ventures isimli bir risk sermaye şirketinin yöneticileri arasında yer alan Adam Cochran, Twitter’da tam 82 modüllü bir tweet oluşturdu. Bu tweeti gözden kaçırmayan Elon Musk da uzun tweetler yapabilmenin çok yakında platformda mümkün olacağını söyledi.

Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımı:

“Uzun tweet özelliği çok yakında…”

İşte bu paylaşımı alıntılayan Jane Manchun Wong, Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliği duyurmuş oldu. 

Jane Manchun Wong​’un Twitter’daki paylaşımı ise şöyle:

“Twitter, karakter sayısı 280’e yaklaştığında otomatik olarak bir flood oluşturma özelliği için çalışıyor.”

Peki bu özellik sahiden işe fayda mı?

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, bireysel kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlamayabilir. Ancak söz konusu gazeteciler veya onlarca flood oluşturup bir konu üzerinde açıklama yapan kullanıcılar için avantajlı olacaktır. Zira daha önceden yazılmış bir metin, söz konusu özellik sayesinde tek parça halinde Twitter’a aktarılabilir. Twitter da bu metni floodlara ayırır. Böylece Twitter’da paylaşım yapmak, kimilerimiz için hiç olmadığı kadar kolaylaşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu