Haber

QTerminals Antalya 700 kiloluk anıtsal mermer taşını denize indirdi

Türkiye’nin önde gelen ticari kargo ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, Cumhuriyetin 100. yılını Antalya Düden Park’ta düzenlenen törenlerle coşkuyla kutladı. Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü, 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları ile gurur ve sevinçle anıldı, etkinliğin son gününde final töreni yapıldı ve sporculara plaketler teslim edildi. QTerminals Antalya, Cumhuriyetin kurucu değerlerini yaşatma ve güçlü tutma kararlılığıyla 700 kilogramlık mermer anıt taşını ödül töreni öncesinde denize indirdi. Geleceğimiz olan çocukların dilekleri zaman kapsülleri içerisinde mermer taşla birlikte denize gömüldü.

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “QTerminals Antalya olarak Cumhuriyetimizin ve Milli Mücadelemizin 100. yılı özelinde Akdeniz Yelken Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz 100. yıl kutlamalarından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu anlamlı günün anısına 7 metre uzunluğunda, 700 kilogram ağırlığında, Atatürk siluetinin yer aldığı mermer taşı denize indirdik. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu yıl, ülkemizi daha ileriye taşıma azmiyle doluyuz. Bu anlamlı günde törende yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya Valiliği ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında; 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Q Terminals Antalya ve Akdeniz Yelken Spor Kulübü ortaklığında gerçekleştirildi. Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü, 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları ile gurur ve sevinçle anıldı, etkinliğin son gününde final töreni yapıldı ve sporculara plaketler teslim edildi. QTerminals Antalya, Cumhuriyet’in kurucu değerlerini yaşatma ve güçlü tutma kararlılığıyla, ödül töreni öncesinde 700 kilogramlık mermer taşını denize fırlattı. Geleceğimiz olan çocukların dilekleri zaman kapsülleri içerisinde mermer taşla birlikte denize gömüldü. Tören sırasında bando takımı törene Cumhuriyet müziği eşliğinde eşlik ederek davetlilere keyifli dakikalar yaşattı.

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “QTerminals Antalya olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı özelinde Akdeniz Yelken Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz 100. yıl kutlamalarından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu anlamlı günün anısına 7 metre yüksekliğinde, 700 kilogram ağırlığında, Atatürk siluetinin yer aldığı mermer taşı denize indirdik. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu yıl, ülkemizi daha ileriye taşıma azmiyle doluyuz. Bu anlamlı günde törende yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersariz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu