Ekonomi

Siyasilerden ve bürokratlardan 100. yıl mesajları

Bakanlar ve bürokratlar X sosyal medya hesaplarından 100. yıl kutlama mesajları paylaştı.

Mesajlardan bazıları şöyle:

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş:Aziz milletimizin tam bağımsız bir Türkiye’nin inşası ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yönündeki inancını ve çabasını, sözü kuvvetli, gücü etkili bir Türkiye yüzyılıyla taçlandırmaya çalışıyoruz.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bu bayram aynı zamanda millet olarak tüm hayallerimizi gerçekleştireceğimiz Türk Yüzyılının başladığı tarihtir. 100 yıl önce tüm dünyaya verdiğimiz güçlü birlik, beraberlik ve bağımsızlık mesajının takipçisi olmaya bugün de devam ediyoruz. (…) Temel hak ve özgürlükleri daha da genişleterek, yüksek demokrasi standartları için çalışıyor, milletimizin refahı ve huzuru için durmadan ilerliyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Çocuklarımızın çalışkan, dürüst, adil, milli ve manevi değerlerin takipçisi, kozmik ilkeleri özümsemiş bireyler olması idealimizin en büyük ilham kaynağı Cumhuriyettir. Çok zor dönüm noktalarında, çok ağır bedeller ödeyerek kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma kararlılığımızla attığımız her adım, kararlılıkla yola çıktığımız geleceğimiz için yakılan bir meşaledir. ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonumuz.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Bağımsızlığımızın nişanesi, Türk Yüzyılının ilham kaynağı olan Cumhuriyetimiz, büyük ve güçlü Türkiye hedefimizin kilometre taşıdır. Cumhuriyet, Çanakkale’de ‘Ben size saldırmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ diyen kararlılıktır. İstanbul’un işgali sırasında Boğaz’ı aşan düşman gemilerine bakıp, ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen iradedir. Cumhuriyet, Büyük Taarruz’da ‘Vakit geldi inşaAllah, zafer bizimdir’ diyen inançtır.

AK Parti Kümelenme Başkanvekili Abdulhamit Gül: Milletimiz Cumhuriyeti en özel hazinesi olarak görmüş ve korumuştur. Millet iradesini ön planda tutan, vatanına ve demokrasisine sahip çıkan aziz milletimiz, yüzyıllardır vatan edindiği bu coğrafyada birlik ve beraberlik içinde yaşayacaktır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla her alanda güçlü Türkiye hedefimize tüm hızımızla koşuyoruz.

bozkurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu