Haber

Sicilya mafyasına ortak operasyon: 17 gözaltı

İtalyan ve ABD polisinin ortak operasyonu kapsamında, mafya üyesi oldukları şüphesiyle İtalya’da 7, ABD’de 10 kişi gözaltına alındı.

Reuters haber ajansının haberine göre İtalyan polisi konu hakkında bir açıklama yaparak, iki yıldır devam eden soruşturmanın New York’taki Gambino ailesini ve Sicilya’daki bazı şubelerini hedef aldığını belirtti. Polisten yapılan açıklamada, soruşturmanın ‘New York ve Sicilya’daki mafya mensupları arasındaki bağın gücünü ve Sicilya Cosa Nostra’da Amerikalıların örgütsel işlere olan ilgisini ortaya çıkardığı’ belirtildi.

ŞANTAT, SÖKÇÜ, KUNDAKÇI…

Gambino ailesi, ABD’nin New York kentindeki beş tarihi İtalyan-Amerikan mafya ailesinden biridir. Aile üyelerine yönelik önceki suçlamalar arasında cinayet, tefecilik ve yasa dışı uyuşturucu dağıtımı gibi suçlar yer alıyordu.

İtalyan polisi, gözaltına alınan İtalyan şüphelilerin mafya bağlantısı ve buna bağlı diğer suçlamalarla suçlandığını, ABD’de gözaltına alınan şüphelilerin ise mafya irtibatı, şantaj ve gasp, kundakçılık, komplo ve ihaleye fesat karıştırma suçlamalarıyla karşı karşıya olduğunu belirtti. (DIŞ HABER)

bozkurt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu