Haber

Ilgaz ilçesinde meydana gelen depremle ilgili alınacak tedbirler masaya yatırıldı

Ilgaz ilçesinde meydana gelen depremle ilgili alınacak tedbirlerle ilgili toplantı yapıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Öztürk başkanlığında ilçede faaliyet gösteren müteahhitler, proje müellifleri ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda depreme karşı alınabilecek önlemler değerlendirildi.

Öztürk görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Ilgaz’ın iki fay hattının tam ortasında yer aldığını, geçmişte büyük depremler olduğunu ve buna göre önlem alacaklarını söyledi.

Ilgaz olarak depreme doğru düzgün hazırlanamadıklarını belirten Öztürk, şöyle konuştu:

“İlçemizde mevcut yapılarda geçmişte kullanılan malzemelerin azlığından ya da zemin analizi yapılmamasından dolayı eksiklikler var. Özellikle 1999 öncesi yapılar tehlikeli. Tüm bunları göz önünde bulundurarak bugün toplantımızı gerçekleştirdik. Teknik heyet Belediyemiz yetkilileri depreme karşı alınabilecek tedbirler, yapılaşma ve imar noktasında yapılması gerekenler ile ilgili sunumlarını yaptılar.Ilgaz müteahhitleri, proje müellifleri ve meclis üyelerimiz anlattı.Yapılması gerekeni her zaman yapacağız. Ilgaz için hep birlikte ve ileride olabilecek bir depremde zararı en aza indirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.Ben Mehmed Öztürk olarak sorumluluğun altına el koyuyorum.Vatandaşlarımızdan ricamdır.Lütfen alınan kararlara uyunuz. alın, sarsıntıya karşı sebat edin ve Ilgaz’ın şanına yakışır bir şehirleşme için bize destek olun. Ilgaz’ı her zaman depreme birlikte hazırlayalım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu